DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

3. den Bělorusko

3. den Bělorusko 770 km

        FTF                FTF              FTF               STF

Po 1,2 hodině sbírání razítek vstupujeme do Běloruska. (více zde) Najíždíme za Brestem na dálnici a čeká nás 330 km do Minska. VIDEO ZDE Na dálnici je maximální rychlost 120 km v  hodině, až do Minska nás nikdo nepředjel, já předjíždím pouze tiráky. Na dálnici je minimální provoz. POZOR: Je to placený úsek, do Minska jsou dvě mýtná stanoviště, platí se 3 USD, pak 1 USD. No a již nás vítá Minsk, s ohromným nápisem GOROD GEROJ - Město hrdina. VIDEO ZDE

Vjíždíme do města, ale po chvilce máme problém. Jediná hlavní silnice, kterou máme i v navigaci je uzavřená a my musíme na vnitřní okruh Minska. Teď už spoléhám pouze na Ottíka a jeho navigační schopnosti. Nakonec se zastavím u policajtů a zeptám se na cestu. A konečně jsme u první keše a máme FTF. VIDEO ZDE

Minsk má široké bulváry. Je to pěkné město. Projíždíme centrum a ještě odlovíme další dvě keše a i na nich máme FTF. Začíná nás ale tlačit čas, tak vyjíždíme z Minsku směrem Polack.

Asi po dvouch hodinách docela zajímavé jízdy, silnice je stále rovná, VIDEO ZDE až na horizont, cestou jsou pouze lesy nebo louky. A konečně je tady odpočívadlo a na něm další keš. Tady je to druhé místo. Pozdní oběd a míříme do města Polack, kde se nachází geografický střed Evropy.

 

Tati, mám ji. Pátá keš v Bělorusku a páté místo. A ještě jsme byli na středu Evropy. No a míříme na hraniční přechod a pak do Lotyšského městečka Kraslava. Na hranicích se zdržíme pouze 1,2 hodiny.