DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

VÍZA

Na tuto cestu potřebujete na vstup do Běloruska a Ruska víza. Do Běloruska vám stačí tranzitní vízum, jeho platnost je jeden měsíc a na území Běloruska po vstupu můžete být maximáně 48 hodin. Běloruské tranzitní vízum nedostanete, pokuď nebudete v tu dobu mít už v pase Ruské vízum. Do Ruska však potřebujete turistické vízum, jeho platnost je jeden měsíc tak i  pobyt na Ruském území. 

VÍZA DO BĚLORUSKA

Jak už jsem psal v úvodu, na cestu vám postačí tranzitní vízum, které stojí 20 EUR. Nejrychlejší cesta, jak toto vízum získat, je navštívit Běloruské velvyslanectví, které se nachází v ulici Sádky 626/17, 171 00 Praha 7-Troja. Více ZDE. Budete potřebovat vyplněný dotazník (je na velvyslanectví), platný pas, jednu fotografii, kopii Ruského víza a Ruské vízum. POZOR: dítě do 16ti let má vízum zdarma, ale musí jet na svůj pas. Běloruská strana neuznává zapsané děti v pase. Znamená to, že dítě samozřejmě musí mít i Ruské vízum.

Na velvyslanectví vám důkladně vše zkontrolují, poté vám dají číslo účtu, a ještě ten den musíte přinést potvrzení o platbě. Vystavení víza trvá sedm pracovních dnů.
 

VÍZA DO RUSKA

Nejrychlejší cesta, jak získat Ruské vízum, je obrátit se na nějakou agenturu, která se zabývá zařizováním Ruských víz, například tato agentura, kde jsem si nechal vystavit víza já.  Více ZDE. Budete potřebovat pouze podepsaný dotazník (je na webu), platný pas, jednu fotografii, potvrzení o pojištění léčebných výloh v zahraničí. POZOR: i dítě platí  vízum.

Vystavení víza trvá sedm pracovních dnů. Platí se až po vrácení pasů.